Naar hoofdinhoud Naar footer

Wauw en Auw

Gepubliceerd op: 22-11-2022

Laatst bijgewerkt op: 23-04-2024

Als begeleider in de gehandicaptenzorg zie je regelmatig dat er op een goede manier hygiënisch wordt gewerkt, door jou of je collega’s (Wauw). Maar soms kom je ook situaties tegen waarvan je weet dat ze niet bijdragen aan schoon werken (Auw). Met de tool Wauw en Auw ga je hierover in gesprek met je collega’s.

Voor wie?

Begeleiders, verpleegkundigen, aandachtsvelders infectiepreventie, beleidsmedewerkers, kwaliteitsmedewerkers, facilitair medewerkers en leidinggevenden.

Hoe werkt het?

  1. Download de ‘Wauw’ en ‘Auw’ posters via de knop downloads onderaan deze pagina en print ze. Heb je geen printer? Teken dan een ‘Wauw’ en ‘Auw’ op een groot vel papier. Of gebruik een grote tafel waar jullie post-its op kunnen plakken.
  2. Geef je collega’s een aantal post-its en een pen. 
  3. Bedenk samen positieve ervaringen (Wauw) over hoe jullie schoon werken en schrijf deze op de post-its. Dit gaat om jullie eigen ervaringen. Doe daarna hetzelfde voor minder goede of onhandige momenten (Auw) van schoon werken. 
  4. Kom één voor één naar voren om je post-its op de posters te plakken en leg uit waarom dit een ‘Wauw’ of een ‘Auw’ is. 
  5. Bespreek de post-its met elkaar. Wat vinden jullie ervan? Wat gaat er goed? Waar willen jullie nog aan werken?
  6. Kies samen de top 3 ‘Auw’s’ en bedenk hoe jullie deze kunnen omzetten naar ‘Wauw’s’.

Tip

Laat collega’s ‘Wauw’ en ‘Auw’ momenten fotograferen. Verzamel de foto’s in een presentatie. Maak een dia met ‘Wauw’ momenten en een dia met ‘Auw’ momenten. Zo zie je snel waar extra aandacht nodig is

Downloads

Deel deze pagina via:

Soort

  • Methode

Taal

Nederlands

Organisatie / Uitgever

Vilans

Prijs

Gratis